Salongsbord empirestil
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
SALONGSBORD, empirestil, omkring 1900, fanerat med mahogny, förgylld brons, rund skiva med fris och mönsterlagd pyramidmahogny, sargen med palmetter, pelarformade ben med kompositakapitäl, fotplatta med fleurong, höjd 75, diameter 149 cm
Smärre slitage
480828
2017-09-01