Salongsbord empirestil

Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

SALONGSBORD, empirestil, omkring 1900, fanerat med mahogny, förgylld brons, rund skiva med fris och mönsterlagd pyramidmahogny, sargen med palmetter, pelarformade ben med kompositakapitäl, fotplatta med fleurong, höjd 75, diameter 149 cm

Smärre slitage

480828

2017-09-01