Bornholmsur 1800-tal
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, så kallat "Bornholmsur", 1800-talets första hälft, vit bemålning samt bronserade detaljer, höjd ca 196, 43x22,5 cm, lod (2) samt pendel medföljer
Senar bemålat, skadade gångjärn, senare lod
480853
2017-09-01