Bornholmsur 1800-tal

Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal
Bornholmsur 1800-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, så kallat "Bornholmsur", 1800-talets första hälft, vit bemålning samt bronserade detaljer, höjd ca 196, 43x22,5 cm, lod (2) samt pendel medföljer

Senar bemålat, skadade gångjärn, senare lod

480853

2017-09-01