Nils Andersson
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS ANDERSSON (1817-1865): Landskap med kor och herdinna, signerad och daterad N. An -54, olja på duk, 21x26 cm
PROVENIENS: Max Skaj, Stockholm
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde
Med retuscher och senare lackering, möjligen gammal central lagning
480880
2017-09-03