Nils Andersson

Nils Andersson
Nils Andersson
Nils Andersson
Nils Andersson
Nils Andersson
Nils Andersson

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS ANDERSSON (1817-1865): Landskap med kor och herdinna, signerad och daterad N. An -54, olja på duk, 21x26 cm
PROVENIENS: Max Skaj, Stockholm
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde

Med retuscher och senare lackering, möjligen gammal central lagning

480880

2017-09-03