Design Stig Lindberg fat
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), fat, "Domino", 2 st, stengods, Gustavsberg, svart- och vitglaserat i geometriskt mönster, stämpelsignerad Gustavsberg Stig L Domino modell 12, 15x15 cm, samt ett fat "Karneval", stengods, ca 20x20 cm
Karneval med kantnagg
480957
2017-09-04