Wilhelm Kåge Amulett Gustavsberg

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, "Amulett", servis, 39 dlr, flintporslin, Gustavsberg, röd dekor, bestånde av: 11 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 11 assietter, uppläggningsskål, såsnipa, 2 st uppläggningsfat, längd ca 23,5-27 cm, tillbringare

Mindre slitage, en mattallrik med nagg på baksida av kant

481132

2017-09-02