Väggpendyl Beurling
Klubbat för:
4 000 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, gustaviansk, urtavla med arabiska siffror, märkt Beurling Stockholm, förgylld, träskuren dekor, höjd ca 90, bredd 45 cm, nyckel och vev finns att avhämta vid Utlämningen
Zustandsbeschreibung
Smärre skador, senare förgyllning
481143
2017-09-02