Väggpendyl Beurling

Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling
Väggpendyl Beurling

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

PER HENRIK BEURLING (1758-1806), väggpendyl, gustaviansk, urtavla med arabiska siffror, märkt Beurling Stockholm, förgylld, träskuren dekor, höjd ca 90, bredd 45 cm, nyckel och vev finns att avhämta vid Utlämningen

Zustandsbeschreibung

Smärre skador, senare förgyllning

481143

2017-09-02