Svenskt Silversmide

Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide
Svenskt Silversmide

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SVENSKT SILVERSMIDE (4), KÄLLSTRÖM, O., - HERNMARCK, C., - ANDRÉN, E. Svenskt silversmide 1520-1850. I-III. 1941-63, samnt Stämpeldelen (Guld- och silverstämplar)
HERNMARCK, CARL. The Art of the European Silversmith 1430-1830. Text + Plates. (I-II.) London - New York (Sotheby Parke Bernet) 1977.
4:o. Plates a.o. illustrations.
Publisher´s red cloth. Dustwrappers. 2 vols

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

481169

2017-09-02