Vägglystrar Louis XVI-stil
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VÄGGLYSTRAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft, för vardera två ljus, förgylld stomme i brons, dekor av faunhuvuden, behängda med olikslipade prismor, höjd 57 cm
PROVENIENS: Fållans Gård, Trångsund
Nagg, en kröndekor lös, en ljuspipa med skada
481196
2017-09-02