Bordslyster sengustaviansk stil
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSLYSTER, sengustaviansk stil, 1800-tal, delvis äldre delar, för 3 ljus, stomme i förgylld mässing, bas och fotplatta av carraramarmor, slipat glasspjut, behängd med olikslipade prismor, höjd 73 cm
PROVENIENS: Fållans Gård, Trångsund
Omarbetad, kompletterad, smärre slitage och nagg
481197
2017-09-02