Vägglystrar empirestil
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄGGLYSTRAR, 1 par, empirestil, 1800-tal, för vardera två ljus, delvis äldre delar av brännförgylld brons, slipade glasspjut, behängda med olikslipade prismor, höjd 54 cm
PROVENIENS: Fållans Gård, Trångsund
Omarbetade, kompletterade, enstaka nagg och skador
481198
2017-09-02