Vägglystrar empirestil

Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil
Vägglystrar empirestil

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VÄGGLYSTRAR, 1 par, empirestil, 1800-tal, för vardera två ljus, delvis äldre delar av brännförgylld brons, slipade glasspjut, behängda med olikslipade prismor, höjd 54 cm

PROVENIENS: Fållans Gård, Trångsund

Omarbetade, kompletterade, enstaka nagg och skador

481198

2017-09-02