Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALF WALLANDER, kräftservis, 13 dlr, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 12 tallrikar, tallrikarnas diameter ca 22 cm
Krackeleringar, missfärgningar, en tallrika med spricka, en tallrik med smärre nagg
481270
2017-09-02