Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ALF WALLANDER, kräftservis, 13 dlr, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 12 tallrikar, tallrikarnas diameter ca 22 cm

Krackeleringar, missfärgningar, en tallrika med spricka, en tallrik med smärre nagg

481270

2017-09-02