Bordspendyl Paris 1800-tal

Bordspendyl Paris 1800-tal
Bordspendyl Paris 1800-tal
Bordspendyl Paris 1800-tal
Bordspendyl Paris 1800-tal
Bordspendyl Paris 1800-tal
Bordspendyl Paris 1800-tal
Bordspendyl Paris 1800-tal
Bordspendyl Paris 1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, Paris, bronserad metall, urverket märkt Japy Freres, fodralet märkt PH Mourey, höjd ca 46 cm

Urtavlan med skador, plym på pojens huvud saknas, fodral med sprickor, nyckel och pendel saknas

481569

2017-09-04