Bordspendyl Paris 1800-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, Paris, bronserad metall, urverket märkt Japy Freres, fodralet märkt PH Mourey, höjd ca 46 cm
Urtavlan med skador, plym på pojens huvud saknas, fodral med sprickor, nyckel och pendel saknas
481569
2017-09-04