Kannor skedar slev 1800/1900-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SENAPSKANNA, SÅSSLEV, DESSERTSKED, sterlingsilver, stämplade London, GUSTAF FOLCKER, GRÄDDKANNA, silver, stämplad Stockholm 1841, kannans höjd 11,5 cm, totalvikt ca 297 g

Med monogram

481621

2017-09-03