Väggdekoration skuren hand 17/1800-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

VÄGGDEKORATION, i form av skuren hand i trä med handtag, förgyllt trä, 17/1800-tal, diameter 12, djup ca 17 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Zustandsbeschreibung

Bortfall av förgyllning, slitage

481628

2017-09-03