Ljusstake Tyskland silver

Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver
Ljusstake Tyskland silver

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

LJUSSTAKE, silver, empire, dekor av lejontassar, palmetter, lös ljusmanschett, stämplad, Tyskland, 1800-talets mitt, vikt 440 gram

Zustandsbeschreibung

Manschett med bucklor, något sned, dekorelement saknas

481645

2017-09-03