Hugo Zuhr oljemålning vy över Stockholm

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

HUGO ZUHR (1895-1971): "Skanstullsbron", vy från konstnärens ateljé, belägen Giullmarsplan över gamla Skanstullsbron, Skanskvarn mot Södermalm, monogramsignerad, etikettdaterad à tergo -55, olja på duk, ca 40x53 cm

Zustandsbeschreibung

481650

2017-09-03