Hugo Zuhr oljemålning vy över Stockholm
Klubbat för:
4 400 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
HUGO ZUHR (1895-1971): "Skanstullsbron", vy från konstnärens ateljé, belägen Giullmarsplan över gamla Skanstullsbron, Skanskvarn mot Södermalm, monogramsignerad, etikettdaterad à tergo -55, olja på duk, ca 40x53 cm
Zustandsbeschreibung
481650
2017-09-03