JOC fåtöljer 1960-tal

JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal
JOC fåtöljer 1960-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FÅTÖLJ, JOC Vetlanda, 1950-tal, sannolikt formgiven av Karl-Erik Ekselius, stomme i teak, sittdyna samt ryggstöd klädda i grå textil, etikettmärkt, sitthöjd ca 41 cm

Textil med slitage och smärre skador, burksslitage samt underrede med ojämn limning

481703

2017-09-04