JOC fåtöljer 1960-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, JOC Vetlanda, 1950-tal, sannolikt formgiven av Karl-Erik Ekselius, stomme i teak, sittdyna samt ryggstöd klädda i grå textil, etikettmärkt, sitthöjd ca 41 cm
Textil med slitage och smärre skador, burksslitage samt underrede med ojämn limning
481703
2017-09-04