Märtha Tynell oljemålning

Märtha Tynell oljemålning
Märtha Tynell oljemålning
Märtha Tynell oljemålning
Märtha Tynell oljemålning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MÄRTHA TYNELL (1856-1930), Motiv från Falsterbo, signerad "Falsterbo 1911 M Tynell", olja på duk, ca 48 x 72 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Märken, hål i duken

481741

2017-09-04