Silverskål 1800-tal

Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SÅSSKÅL, silver, Johan Petter Grönwall, (1781-1849), Stockholm 1838, invändigt förgylld, med godronnering, höjd ca 8,,5 cm, diameter ca 14,5 cm, vikt ca 240 g

481791

2017-09-10