Allmogeskåp
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALLMOGESKÅP, 1800-tal, bemålat, daterat 1845, inrett med hyllplanhöjd ca 196, 135x48 cm, nyckel saknas
Renoverat, kompletterat bakstycke, delvis originalbemålning, åldersrelaterat slitage, maskstunget, skador, nyckel saknas
481797
2017-09-05