Modernt silver

Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver
Modernt silver

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LOCKASK, lockknopp av ametist, Cecilia Johansson för Karl-Ingemar Johansson, Göteborg 1984, höjd ca 8 cm, LOCKASK, Ulla Holm, Konstindustriskolan, Göteborg 1968, höjd ca 13 cm, LOCKASK, cylindrisk form med platt lock, Carl Kihlberg (Himmelsboda), Boda, ej stämplad, SKÅL, ellipsformad, Olle Smedman, Skövde 1982, SKÅL, hamrad dekor, Olle Smedman, Skövde, otydlig årsbokstav, SKÅL, silver, rund form, David Andersen, Norge, total vikt ca 1400 g

Några föremål med bruksslitage. Ulla Holms lockask saknar lockknopp. Inristat ägarmongram undertill på Ulla Holms lockask och David Andersenskålen

481804

2017-09-10