Palle Nielsen Orfeus og Eurydike I-II

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRAFIK (2 volymer). NIELSEN, PALLE, Orfeus og Eurydike. I-II. Köbenhavn 1959, 1970.
Folio. 95 linoleumsnitt Palle Nielsen (alla). Grå halvklotband.
Upplagan tryckt i 450 numrerade av konstnären signerade ex., detta nr 326 resp 369.
2 vol.

Isola liten skada på främre pärm.

481805

2017-09-05