Orientmatta Azarbaydjan-provinsen

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

ORIENTMATTA, Azarbaydjan-provinsen, möjligen Ghoochan, handknuten, medvetet valda färgställningar och med olika garnfärgningar, ca 327 x 130 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Kraftigt slitage, skador, abrash

482008

2017-09-04