Orientmatta Azarbaydjan-provinsen
Klubbat för:
1 100 SEK
1 500 SEK
ORIENTMATTA, Azarbaydjan-provinsen, möjligen Ghoochan, handknuten, medvetet valda färgställningar och med olika garnfärgningar, ca 327 x 130 cm
Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Kraftigt slitage, skador, abrash
482008
2017-09-04