Matskedar silver
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
MATSKEDAR, 8 st., silver, Sverige, 17/1800-tal, av varierande mästare bland annat Johan Hedman (1750-1785), Södertälje, Stephan Westestråhle (1763-1814), Stockholm, Olof Yttraeus (1775-1810), belöningssked med landskapsvapen samt inskription, längd ca 20,5-21,5 cm
Smärre slitage
482138
2017-09-06