Sked Fredrik Petersson Ström
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BELÖNINGSSKED, silver, Fredrik Petersson Ström (mästare i Stockholm 1765-1806(1811), graverad "Gifen af Kong Patriotiska Sällskapet till Jonas Svensson För Berömlig Tienst 1790", längd ca 21,5 cm, vikt ca 62,5 g
Slitage och bucklor
482183
2017-09-06