Sked Fredrik Petersson Ström

Sked Fredrik Petersson Ström
Sked Fredrik Petersson Ström
Sked Fredrik Petersson Ström
Sked Fredrik Petersson Ström
Sked Fredrik Petersson Ström
Sked Fredrik Petersson Ström
Sked Fredrik Petersson Ström
Sked Fredrik Petersson Ström

Klubbat för:

500 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

BELÖNINGSSKED, silver, Fredrik Petersson Ström (mästare i Stockholm 1765-1806(1811), graverad "Gifen af Kong Patriotiska Sällskapet till Jonas Svensson För Berömlig Tienst 1790", längd ca 21,5 cm, vikt ca 62,5 g

Kuntoraportti

Slitage och bucklor

482183

Päivämäärä:

2017-09-06