Grekisk ikon
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
IKON, 1800/1900-tal, Grekland, Deesis/Deisis (Herren Kristus i majestät med Jungfru Maria, Johannes Döparen m fl ödmjukt bedjande bredvid), olja på duk fäst på pannå av trä, 45x30,5 cm
Sprickor, färgbortfall
482236
2017-09-06