Grekisk ikon

Grekisk ikon
Grekisk ikon
Grekisk ikon
Grekisk ikon

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

IKON, 1800/1900-tal, Grekland, Deesis/Deisis (Herren Kristus i majestät med Jungfru Maria, Johannes Döparen m fl ödmjukt bedjande bredvid), olja på duk fäst på pannå av trä, 45x30,5 cm

Sprickor, färgbortfall

482236

2017-09-06