Hörnskåp stockholmsarbete i Karl Johan
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HÖRNSKÅP, fanerat i mahogny, 1800-talets början, stockholmsarbete i Karl Johan, brännförgylld dekor, nyckelskylt med brännförgylld relief i form av ansikte, inredd med hyllplan, höjd ca 152, 85x53 cm, nyckel finns
Åldersrelaterade skador, listbit saknas
482466
2017-09-08