Hörnskåp stockholmsarbete i Karl Johan

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HÖRNSKÅP, fanerat i mahogny, 1800-talets början, stockholmsarbete i Karl Johan, brännförgylld dekor, nyckelskylt med brännförgylld relief i form av ansikte, inredd med hyllplan, höjd ca 152, 85x53 cm, nyckel finns

Åldersrelaterade skador, listbit saknas

482466

2017-09-08