Design Lisa Larson för Gustavsberg

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LISA LARSON, figuriner, 3 st., glaserat stengods, bestående av: uggla ur serien "Only in Japan" samt järv ur serien "Skansen" (1977-79), katten Måns Midi ur serien "Katter på M", ugglan märkt L.L. Ta+To101 samt järv med inpressad märkning, katten signera och daterad Lisa L K-studion Gustavsberg Sweden -98, höjd ca 9 resp 8 cm, medföljande uggla av Swen Wejsfelt, glaserat stengods, höjd ca 20 cm

Uggla med fotnagg

482476

2017-09-08