Design Josef Ekberg för Gustavsberg

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg 1920-/30-tal, glasyr i dovt grönt, dekor av drake i i brunt, svart och mörkt rött, signerad J Ekberg och stämplad GUSTAVSBERG HANDDREJAD, höjd ca 20 cm.

482515

2017-09-08