Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets slut, sannolikt Frankrike, slagfunktion, emaljerad urtavla med romerska siffror, fodral i bronserad metall, urverk otydligt märkt, höjd ca 40 cm
Senare bronsering, slitage
482520
2017-09-07