Design Stig Lindberg för Gustavsberg
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG, vas, fat, Gustavsberg, fajans, polykromt målad dekor av blommor, signerade HANDDREJAD Gustavsbergs studio Sweden F/10-139 samt målarsignatur Hellinä Pitkänen respektive fatet signerat F/10-102 samt målarsignatur Giovanni Pugno, vasens höjd 25, fatet 21x19 cm
Båda med lagningar, vasen med gåvoinskription i botten
482586
2017-09-08