Design Stig Lindberg för Gustavsberg

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG, vas, fat, Gustavsberg, fajans, polykromt målad dekor av blommor, signerade HANDDREJAD Gustavsbergs studio Sweden F/10-139 samt målarsignatur Hellinä Pitkänen respektive fatet signerat F/10-102 samt målarsignatur Giovanni Pugno, vasens höjd 25, fatet 21x19 cm

Båda med lagningar, vasen med gåvoinskription i botten

482586

2017-09-08