Werner West Kontorsstol
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WERNER WEST, kontorsstol, Wilhelm Schaumann Ab, Finland 1930-1940-tal, formpressad björkplywood och björk, stoppad sits samt rygg, roterande centralfot, justerbar höjd, gungmekanism, bär tillverkarens stämpel, sitthöjd 41, höjd 76 cm
Slitage och stötmärken på trädelarna, omklädd
482616
2017-09-07