Werner West Kontorsstol

Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol
Werner West Kontorsstol

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WERNER WEST, kontorsstol, Wilhelm Schaumann Ab, Finland 1930-1940-tal, formpressad björkplywood och björk, stoppad sits samt rygg, roterande centralfot, justerbar höjd, gungmekanism, bär tillverkarens stämpel, sitthöjd 41, höjd 76 cm

Slitage och stötmärken på trädelarna, omklädd

482616

2017-09-07