Design Anders Bruno Liljefors samt Stig Lindberg
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ANDERS BRUNO LILJEFORS, skål, Gustavsberg, signerad ABL, glaserat stengods, studiohanden samt samt rak gustavsbergsstämpel, diameter ca10 cm, STIG LINDBERG, Gustavsberg, sannolikt, otydligt signerad, skål på sockel, stengods, höjd ca 10,5, diameter 10 cm
skål med nagg
482698
2017-09-08