Henri Sert
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HENRI SERT (1938-1964): Rött ansikte, signerad och daterad Sert 1958 på spännramen, olja på duk, ca 23,5x18,5 cm,
PROVENIENS: Gåva direkt av konstnären Henri Sert till utrikeskorrespondenten och vännen Svante Löfgren (1918-2017)
482874
2017-09-08