Fickur 18 k guld 1700-tal
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FICKUR, 1700-talets slut, 18 k trefärgat guld s.k. trois couleurs, spindelgång, mineralglas, vitemaljerad urtavla med arabiska samt romerska siffror, graverad dekor, diameter 45 mm, totalvikt ca 66,5 g
"Ingår i Jewellery & Important Watches"
Verket går ej vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Emaljskador.
482963
2017-10-17