Fickur 18 k guld 1700-tal

Fickur 18 k guld 1700-tal
Fickur 18 k guld 1700-tal
Fickur 18 k guld 1700-tal
Fickur 18 k guld 1700-tal
Fickur 18 k guld 1700-tal
Fickur 18 k guld 1700-tal
Fickur 18 k guld 1700-tal
Fickur 18 k guld 1700-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FICKUR, 1700-talets slut, 18 k trefärgat guld s.k. trois couleurs, spindelgång, mineralglas, vitemaljerad urtavla med arabiska samt romerska siffror, graverad dekor, diameter 45 mm, totalvikt ca 66,5 g

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Verket går ej vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Emaljskador.

482963

2017-10-17