Flygplansur Sveriges flygvapen
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SMITH (LE COULTRE), flygplansur för Sveriges flygvapen, 1940-tal, mineralglas, manuellt uppdrag, kronograf med minuträknare, flygtidsmätare, refnr. Type V 302, serienr. 932488, diameter 85 mm
"Ingår i Jewellery & Important Watches"
Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Bruksslitage. Patent: Brevet Suisse 111 406.
483046
2017-10-17