Sängkammarmöbel 1900-talets första hälft
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGKAMMARMÖBEL, 1900-talets första hälft, bemålad, stiliserad kinesiserande dekor, bestående säng, sängbord, sypall, stolar, 1 par, toilettebord med spegel, bäddmått ca 190x90, toilettebordets mått höjd 164, 126x45, stolarnas sitthöjd 43 cm
Ytskador, färgbortfall, bättringar, smärre nagg, nyckel saknas
483097
2017-09-09