Sängkammarmöbel 1900-talets första hälft

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SÄNGKAMMARMÖBEL, 1900-talets första hälft, bemålad, stiliserad kinesiserande dekor, bestående säng, sängbord, sypall, stolar, 1 par, toilettebord med spegel, bäddmått ca 190x90, toilettebordets mått höjd 164, 126x45, stolarnas sitthöjd 43 cm

Ytskador, färgbortfall, bättringar, smärre nagg, nyckel saknas

483097

2017-09-09