Egron Lundgren oljemålning

Egron Lundgren oljemålning
Egron Lundgren oljemålning
Egron Lundgren oljemålning
Egron Lundgren oljemålning

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

EGRON LUNDGREN (1815-1875): "Vid brunnen" Sevilla, signerad E Lundgren Sevilla, olja på duk, 46x35 cm

Utförd under konstnärens vistelse i Spanien 1849-53

483265

2017-09-22