August Jernberg oljemålning

August Jernberg oljemålning
August Jernberg oljemålning
August Jernberg oljemålning
August Jernberg oljemålning

Klubbat för:

3 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

AUGUST JERNBERG (1826-1896): Porträtt av den tyske landskapsmålaren Rademacher, signerad och daterad A Jernberg 1853, olja på duk, ca 77x63 cm

Kuntoraportti

Duken uppfodrad på pannå, retuscher

483268

Päivämäärä:

2017-09-09