Bägare skålar saltkar gräddkanna och sockerskål
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, SKÅLAR, 2 st., SALTKAR, GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, silver, 1900-tal, bla MAB, CG Hallberg och svenska imporstämplar, bägarens höjd ca 9 cm, total vikt ca 490 g
Bägare med gravyr, enstaka bucklor, smärre slitage
483280
2017-09-11