Bägare skålar saltkar gräddkanna och sockerskål

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

BÄGARE, SKÅLAR, 2 st., SALTKAR, GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, silver, 1900-tal, bla MAB, CG Hallberg och svenska imporstämplar, bägarens höjd ca 9 cm, total vikt ca 490 g

Kuntoraportti

Bägare med gravyr, enstaka bucklor, smärre slitage

483280

Päivämäärä:

2017-09-11