Smörsnäckor fat Kina 1700-tal

Smörsnäckor fat Kina 1700-tal
Smörsnäckor fat Kina 1700-tal
Smörsnäckor fat Kina 1700-tal
Smörsnäckor fat Kina 1700-tal
Smörsnäckor fat Kina 1700-tal
Smörsnäckor fat Kina 1700-tal
Smörsnäckor fat Kina 1700-tal
Smörsnäckor fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SMÖRSNÄCKOR, FAT, 7 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), snäckformade, varierande dekor i underglasyrblått, längd ca 12-14, 20 cm

Särö

Lagning, nagg, slitage

483296

2017-09-16