Värmetallrikar Kina 1700-tal

Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRMETALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, varierande dekor av flodlandskap i underglasyrblått, diameter ca 24 cm

Särö

Smärre nagg

483310

2017-09-16