Ljusstakar Niclas Anström Växjö tenn
Klubbat för:
2 200 SEK
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1800-tal, empire, Niclas Anström (1817-1844), Växjö 1838, godronnerad ljuspipa, kvadratisk fotplatta på kulfötter, dekor av bård med fleuroner, stämplade, höjd ca 10,5 cm
Botten med lagningar, stötskador, något sneda
483373
2017-09-11